تبلیغات
مطالب اینترنتی - ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی
 
مطالب اینترنتی
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی

چگونه فکرهای منفی نکنیم ؟

فکرهای منفی همۀ وقت باعث میشود فرد در زندگی عقب بیوفتد و از این رو بسیار ضربه ببیند .

سیاری از ما دائم در حال سر و كله زدن با خود ما هستیم، با افكاری كه گاه و بی‌گاه به سراغمان می آید. گرچه متأسفانه در اغلب موارد این فكرها و گفت‌ و گوهای درونی عمده مثبت نیست و همین مساله موجب میشود

همۀ فكرها و گفت‌ و گوهای درونی را بد و استرس‌ زا بدانیم؛ چرا كه معمولا عادت داریم خود ما را به علت اتفاقات قبل محكوم ‌كنیم یا نگران و مضطرب اتفاقات آینده باشیم؛ اتفاقاتی كه هنوز پیش نیامده و مشخص نیست روزی به واقعیت می‌پیوندد یا نه.

موضوع مهم این هست كه چنین افكار منفی‌ای میتواند امید به آینده را از بین ببرد و فرد را برای طی مسیر زندگی، تنها و ناامید رها كند، اما چون اعمال ما نتیجه افكارمان هست، اگر بتوانیم تفكراتمان را تغییر دهیم،

حتما قادر خواهیم بود طور دیگری هم عمل كنیم و در نتیجه زندگی متفاوتی خواهیم داشت. پس در این مورد هم باید سعی كنید و با تمرین، افكار منفی را به فكرهایی مثبت و انرژی‌بخش تغییر دهید.

ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی

بحث‌های درونی منفی را حذف كنید

نخستین قدم، كسب آگاهی هست؛ یعنی قبل از هر چیز باید فكرهای منفی را بشناسید و سعی كنید آن ها را به افكار مثبت تغییر دهید؛ گرچه فراموش نكنید این كار ابتدا خیلی سخت هست و نباید ناامید شوید؛ ولی وقتی راهش را پیدا كنید،

براحتی می توانید این كار را پیش ببرید. پس اگر سال‌هاست با افكار منفی زندگی كرده‌اید، انتظار نداشته باشید طی یك شب از شر انها خلاص شوید، چون این فكرها به دلایل مختلفی ایجاد میشود كه باید با شناخت دقیق،

با انها روبه‌رو شوید؛ مثلا اگر معلم كلاس اول دبستان همۀ وقت شما را دانش‌آموزی بی‌استعداد خطاب كرده باشد، خیلی عجیب نیست اگر هنگام شروع كارهای اخیر، دائم به خودتان بگویید «نمیتوانم»، «این كار برای من خیلی سخت هست» و…

اگر هم دائم این فكرهای منفی در ذهن شما چرخیده باشد، حتما برای انجام كارها، اعتماد به نفس كافی نداشته‌اید. پس میبینید چقدر سخت هست در این شرایط باور كنید توانایی شما اکثر از چیزی هست كه خودتان فكر می‌كنید؟!

یكی از مشهور‌ترین جملات منفی كه خیلی از ما دائم با خود ما مرور می‌كنیم، این هست: «من نمی توانم». غافل از این كه وقتی به خودتان می گویید « نمیتوانم » یا « این كار خیلی سخت هست »

در واقع مقاومتی نسبت به انجام آن كار در خودتان ایجاد می‌كنید كه داشتن چنین مانع ذهنی‌ای می تواند شما را از رسیدن به موفقیت بازدارد. پس هر وقت به خودتان گفتید « من نمیتوانم » كمی به جمله‌تان فكر كنید و بگویید « چرا نمی توانم؟ »

تحقیقات متعدد نشان داده هست اكثر نوابغ و دانشمندان كسانی بوده‌اند كه با كار و مطالعه عمده به این موقعیت رسیده‌اند و همین موضوع اثبات می‌كند اگر میخواهید پیروز شوید باید دائم به خودتان بگویید كه میتوانید.

ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی

تائیدات مثبت را از یاد نبرید

وقتی به هدف خاصی می رسید، معمولا جملات و عبارات مثبت را از افراد گوناگون خواهید شنید؛ این عبارت‌ها معمولاً كوتاه، قابل باور و مشخص هست. پس بهتر هست این جملات را بارها برای خودتان تكرار كنید تا نوع دیگری از افكار درونی برای شما ایجاد شود.

گام بعدی این هست كه تمام این تائیدات را با صدای بلند و با شور و شوق بگویید؛ حواستان باشد خواندن از روی جملات و كلماتی مثبت بدون هیچ حسی، فایده‌ای ندارد.

ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی

به فكرهای مثبت بال و پر دهید

به گزارش تالاب یكی از ویژگی‌های افكار منفی، طولانی بودن و كامل شدن آنهاست؛ فكرهای منفی این قدر در ذهن باقی میماند و دنبال هم میچرخد تا یك ماجرای تلخ و منفی بزرگ در ذهن شكل بگیرد،

اما از حالا به بعد، سعی كنید به جای چنین كاری، این تمرین را انجام دهید؛ فكرهای خوشحال و مثبت را مثل یك فیلم طولانی و نشاط ‌انگیز دنبال كنید.

بعضی از تجسم‌ها بسیار خوب خواهد بود و باید تا می توانید داستان را ادامه دهید و بگذارید ساعت‌ها زمان شما را به خودش اختصاص دهد. درضمن، خیلی بهتر هست اگر این داستان را درمورد خودتان بسازید و تصور كنید به هدف‌های‌تان رسیده‌اید.

منبع :۱tajrobe.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آنا راه برای رهایی از افکار منفی و رسیدن به آرامشرسانه‌های دیگربه گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا به نقل از سایت روان، همۀ ما برای مثبت بودن مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک …پیش از این که نامی برای خود بر هم زنند، این چند نفر، کودکی سختی را به خود دیده بودند و وب سایت دکتر مجید ظهرابی متخصص و جراح مغز و …وب سایت رسمی دکتر مجید ظهرابی،‌ مختصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات ، حاوی مطالب تکنیک های تلقین و تخیل برای افزایش تمرکز و …تکنیک های تلقین و تخیل برای افزایش تمرکز و تقویت حافظه دانشمندان نشان داده اند هر نوع ست کردن لباس بنفش با کفش مناسب آکاراحت ترین راه برای جذاب تر کردن لباس و ظاهرتان این است که با بافت های پارچه ها و چاپ سایت سرگرمی، تفریحی، جالب، خواندنی، عکس، اس ام …عکسفالاس ام اسعکس های خنده دارطنزفال حافظتاروتعکس های بازیگرانپزشکی و سلامتی بهترین راه برای فراموش کردن یک مقطع زمانی از …بهترین راه برای فراموش کردن یک مقطع زمانی از زندگی با همه خاطرات خوب و بد چیست؟لباس مناسب برای کوچک تر نشان دادن شکم برای …برای کوچک نشان دادن شکمنکاتی برای کوچک نشان دادن شکمکوچک نشان دادن شکممدل لباس ،مدل راه حل ساده برای کسب شجاعت و از بین بردن ترس های …۳ راه حل ساده برای کسب شجاعت و از بین بردن ترس های شما از ریسک کردنعشق های بی هدف را چگونه فراموش کنیم؟ شهر سوالخدا را شكر در خانواده‌ای بزرگ شدم كه نه مشكل مالی داریم و نه مشكل ظاهری و یا مشكل افت ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی ایدهافکار ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی روش هایی مناسب برای روش های پر کردن وقت های ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی مفیدستان ایدههایمناسببرایدور ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی ایده های مناسب برای دور کردن ایده‌هایی برای ایده های مناسب برای دور کردن نگرانی از خود ایدهدور ایده های مناسب برای دور کردن افکار ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی باعث چگونه با افکار منفی در محیط کار مقابله کنیم چشمه ایده‌های چگونهباافکار چگونه با افکار منفی من با قبول کردن این شرایط اصلاً حس خوبی برای من نداشت و صحبت‌های ترفندهایی برای دور کردن انرژی منفی از اطرافتان آکا مطالعه مناسب ایده های برای دور کردن افکار منفی از خرج های اضافی دوری می افکار منفی، چگونه افکار منفی را از خود دور کنیم؟ ویژگی های افکار منفی اجیر کردن آدمکش برای افکار منفی را از خودم دور کنم ۱۲ روش برای تبدیل ایده ها به واقعیت ۱۲ روش برای تبدیل ایده ها به یکی از اصل‌های مهم تبدیل کردن ایده‌ها افکار منفی دور کردن انرژی های منفی نازخاتون دورکردنانرژیهای دور کردن انرژی های منفی دوری از منابع انرژی منفی برای شما افکار منفی اکثر اوقات راه علاج وسواس فکری و رها شدن از شر اوهام چیست خسته شدن ذهن و بی حوصله شدن فرد برای فکر کردن های مبارزه با افکار منفی ایده‌های راه برای رهایی از افکار منفی و رسیدن به آرامش سلامت روان و بسیار موثر برای دور کردن افکار منفی ایجاد و مناسب برای داشتن پر از ایده های

مطلب ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :ایده های مناسب برای دور کردن افکار منفی
http://mofidestan.ir/%d8%a7%db%8c%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a7%d9%81%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d9%86%d9%81%db%8c/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :